Svatý Florián

Uplynulý víkend byl ve znamení oslav našeho patrona Svatého Floriána. V sobotu 30.4.2011 proběhla na Sv. Hostýně pouť hasičů a několik našich členů se této pouti účastnilo. V neděli jsme společně s hasiči z Lužné navštívili Mši svatou v místním kostele, která byla sloužena za všechny zemřelé a žijící hasiče z naší farnosti. Po skončení mše jsme položili společně kytici na místním hřbitově a vzpomenuli naše zemřelé bratry. Následovalo krátké pohoštění a také jsme si zazpívali při harmonikách. Věříme, že tuto tradici budeme udržovat i nadále. Několik fotografií naleznete zde.

| Autor: Jaromír Polanský | Vydáno dne 05. 05. 2011 | 1280 přečtení |