Starší generace na "Zlaté průdnici"

Další ročník soutěže starších generací hasičů proběhl 14.9.2008 v Lužné. Tuto soutěž s malými přestávkami navštěvuje i náš sbor. Pokud se podaří veliteli dohodnout dostatečný počet členů pro účast, patříme mezi pravidelné soutěžící. Požární útok se provádí s devíti členy staršími 35 let se strojem PS 8, 4 ks savice 1,6 m,hadice B 75 a C52, 3 ks proudnice s uzávěrem, rozdělovač vřetenový. Po provedení hlášení odstartuje velitel požární útok a běží stavět prostřední terč. Sací vedení je utvořeno sešroubováním 4 ks savic 1,6 m a koše, opatřeným ventilovým a záchytným lankem, které se upevní ke stroji. Dopravní vedení je nataženo rozhozením hadic po rozdělovač. Útočné vedení na pravém a levém proudu tvoří po 2 ks hadic C52 a po shození terčů, na pokyn velitele, vybíhá třetí prostřední proud, který zakončí útok shozením terče. V průběhu útoku družstvo provede odstranění překážky v podobě trámu, který nesmí překročit žádný člen družstva mimo velitele, až po jeho přenesení.V letošním roce se náš sbor zúčastnil se dvěmi družstvy a ani v tomto roce se nepodařilo získat tuto trofej. Mladší družstvo se umístilo na 3. místě a starší na 4. místě z celkově 11. družstev. Tímto děkujeme všem členům za dobrý přístup a reprezentaci sboru. Pořízené snímky naleznete na několika stránkách zde.

| Autor: Jaromír Polanský | Vydáno dne 19. 09. 2008 | 1282 přečtení |