Sraz Polanek

Ve dnech 26.8.2011 - 28.8.2011 s konal 1. sraz hasičských Polanek. Toto setkání hasičů bylo iniciováno hasiči z Polánky u Malešova a největší zásluhu má p. Prosová z této hasičské Polánky. Náš sbor patřil mezi čtyři zúčastněné obce nebo místní části, které mají ve svém názvu Polanka. Dalšími hasiči na tomto setkání byli hasiči z Polanky nad Odrou, Moravský Krumlov - Polánka a samozřejmě pořádající Polánka u Malešova. Již v pátek se některé sbory přijely seznámit ke zbrojnici a společně zde strávili několik hodin. Sobotní program v dopoledních hodinách si každý sbor organizoval sám. Náš sbor si zajel do nedaleké Kutné Hory prohlídnout část památek. V odpoledních hodinách byla připravena soutěž v požárním útoku. Na nástupu se seřadily 3 družstva žen, 6 družstev mužů a 3 družstva mužů nad 35 let. V kategorii žen se na 1. místě umístily naše ženy s časem 26,222 sec., na 2. místě ženy z Polánky u Malešova s časem 38,485 sec. a 3. místo obsadily ženy ze sousedních Zdeslavic s časem 38,640 sec. Kategorii muži vyhrála Valašská Polanka s časem 17,393 sec., na dalších místech se umístily sbory 2. místo Moravský Krumlov - Polánka 24,619 sec., 3. místo Polanka nad Odrou 25,923 sec., 4. místo Zdeslavice 26,800 sec., 5. místo Polánka u Malešova 28,648 sec., 6. místo Chlístovice 50,049 sec. Pořadí v kategorii muži nad 35 let bylo následné. 1. místo Polanka nad Odrou 43,173 sec., 2. místo Polánka u Malešova 46,648 sec., 3. místo Valašská Polanka 66,321 sec. Po vyhlášení výsledků následovalo společné předávání upomínkových předmětů a následně jsme společně poseděli a zazpívali u harmonik. Odpolední počasí však příliš brzy toto posezení ukončilo. Nedělní dopoledne se opět všichni dostavili ke zbrojnici a následovalo společné foto. Odpoledne jsme opět navštívili Kutnou Horu a pokračovali domů. Nelze než na závěr konstatovat, že toto setkání bylo velmi dobře připraveno a všem organizátorům patří velké díky za jejich obětavost. Všichni jsme se shodli, že v této aktivitě budeme pokračovat a v dalších letech uspořádáme postupně srazy v dalších Polankách. Doufáme, že všichni účástníci zájezdu z našeho sboru, kterých bylo 48, byli spolkojeni a odnesli si některá nová přátelství. Takže ještě jednou díky hasičům do Polánky u Malešova a hlavní organizátorce paní Prosové. Část fotografií naleznete zde. Připravujeme i video a další necenzurované foto na členskou schůzi.

| Autor: Jaromír Polanský | Vydáno dne 31. 08. 2011 | 1465 přečtení |