Okrsek č. 7 Valašská Polanka pomohl Životicím u Nového Jičína.

Pomoc postižené obci Životice organizoval náš okrsek. Jednotlivé sbory přispěly dle svých finančních možností na zakoupení věcí pro tuto obec. V okrsku jsou zapojeny SDH Valašská Polanka, SDH Leskovec, SDH Seninka, SDH Lužná, SDH Prlov a SDH Pozděchov. Celkově se pořídily věcné prostředky za 10.500,- Kč. Na žádost zástupců obce Životice byly pořízeny 2ks mikrovlnné trouby, 1ks lednice, sada talířů a hrnků, ruční nářadí. Tyto věci osobně předal starosta okrsku Vojtěch Švirák. Na další věcné prostředky přispěli občané obce Valašská Polanka a navýšili tímto tento věcný dar na sumu 15.000,- kč. Tímto bychom rádi poděkovali všem sborům i jiným dárcům za jejich podporu a cítění, které postižené obce potřebují. Věříme, že mezi hasiči a dalšími organizacemi i občany se stále najdou ochotní lidé a poskytnou pomoc lidem v nouzi, tak jak máme v heslu "BLIŽNÍMU KU POMOCI". Několik fotografií z obce Životice naleznete zde.

| Autor: Jaromír Polanský | Vydáno dne 06. 07. 2009 | 1567 přečtení |