Hasičské vepřové hody.

V plánu kulturních a společenských akcí na rok 2009 jsme si stanovili uspořádat tzv. "Zabíjačku". Termín 6.a7.2.2009 byl velmi vhodný z důvodu blízkého pořádání "Masopustu" dne 21.2.2009 a souvisejícího pohoštění účastníků masopustního "Vodění medvěda". Z nakoupeného vepřového jsme připravili klasické zabíjačkové pochoutky a pro všechny členy také bohatou ochutnávku. Část produktů jsme připravili pro snídani na "Masopust".

Již v pátek jsme část produktů připravili a v sobotním větrném počasí probíhala další výroba masných produktů. Ráno se sešla parta hasičů a kibiců okolo řezníka  Jaroslava Staňka, který je náš dlouholetý člen, a začaly se postupně vyrábět všechny dobroty z vepřového masa. Samozřejmostí byla i ochutnávka slivovice přinesené z domácí produkce našich členů. Již v dopoledních hodinách navštívíli zbrojnici s plnými stoly pamlsků naši členové a hodnotili kvalitu připravených jitrnic, tlačenek, pečeného masa, kroupové kaše a prdelačky. V odpoledních hodinách se připojili k posezení přátelé i naši členové s harmonikami a do pozdního večera se zpívalo a hodovalo. Věříme , že se nám opět podařilo uspořádat pěknou akci a bude hodnocena jako dobře připravena. Všem členům, manželkám a přátelům, kteří se zapojili do této akce výbor SDH děkuje. Několik fotografií naleznete zde. Další postupně přidáme.

| Autor: Jaromír Polanský | Vydáno dne 08. 02. 2009 | 1541 přečtení |