Zdokonalovací kurz práce ve výškách.

Dne 27.8.2008 se uskutečnilo plánované praktické cvičení členů výjezdové jednotky vyčleněných pro práce ve výškách. Cílem bylo zdokonalení technik slanění a výstupu po laně. Místem výcviku byl zvolen železniční viadukt v Lužné. Instruktor p. Balšán prověřil členy zda nezapoměli důležité praktiky a jištění. Členové měli možnost vyzkoušet nové situace mezi které patří i sjezd po ocelovém laně mezi dvěma body a následné slanění z výšky. Dále procvičili slanění přes hranu mostu a výstup po laně na most. Výsledkem tohoto cvičení byl spokojen i velitel jednotky a jeden z členů tohoto družstva Rostislav Zrník. Pro usnadnění práce v tomto oboru máme v letošním roce naplánován i nákup dalšího vybavení a proškolení o správném použití. Vybavení je konzultováno s instruktorem, který následně zajistí dodávku materiálu. Věříme, že další podzimní školení bude opět přínosem pro zdokonalení výjezdové jednotky. Pořízené foto zde.

| Autor: Jaromír Polanský | Vydáno dne 30. 08. 2008 | 2068 přečtení |